چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

 

بصورت پیش فرض، FrontPage املای کلمات را در هنگام تایپ چک می‌کند. زیر اشتباهات یک خط قرمز موجدار کشیده می‌شود. این قابلیت باعث می‌شود که لازم نباشد خودتان املاها را چک کنید (در این صورت، باید هر خطایی که پیدا می‌شود را نادیده بگیرید یا تصحیح کنید.). البته، در هر صورت می‌‌توانید بررسی اشتباهات املایی معمولی را انجام دهید، چه قابلیت بررسی خطای پس زمینه فعال باشد، چه فعال نباشد.

  

گزینه‌ها را مشاهده کنید  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

در این مثال، ابتدا بررسی املایی در پس زمینه را فعال می‌کنیم. (برای غیرفعال کردن آن، همین مرحله را دوباره انجام دهید.). از منوی Tools، گزینه Page Options را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ای Page Options باز شود.

  

 بررسی املایی در پس زمینه را شروع کنید  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

در برگه General ، گزینه Check Spelling as you type را انتخاب کنید (برای غیرفعال کردن این قابلیت، این گزینه را از حالت انتخاب، درآورید.). روی Ok کلیک کنید.

 

 خطاها را بررسی کنید  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

خطوط قرمز موجدار در صفحه، خطاهای احتمالی را نشان می‌دهند. می‌گویم خطاهای «احتمالی» زیرا کلماتی که FrontPage بعنوان کلمات اشتباه شناسایی می‌کند ممکن است کلمات کاملاً درستی باشند. این کلمات فقط در فرهنگ لغت FrontPage قرار ندارند.

 

 یکی از گزینه‌های درست را انتخاب کنید  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

برای مشاهده لیستی از اصطلاحات پیشنهادی برای کلمه‌ای که زیر آن خط کشیده شده است، روی کلمه کلیک راست کنید. برای تغییر دادن این کلمه املای درست آن را از منوی میان بر انتخاب کنید.

   

 نادیده گرفتن اشتباه  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

اگر کلمه‌ای که زیرش خط کشیده شده است درست باشد، از منوی میان بر، گزینه Ignore All را انتخاب کنید تا FrontPage ، تمام نمونه‌های دیگر آن کلمه را نادیده بگیرد. برای ذخیره کردن کلمه در فرهنگ لغت FrontPage (تا دوباره این کلمه را اشتباه نگیرد) گزینه Add to Dictionary را انتخاب کنید، خط قرمز پاک می‌شود.

  

  بررسی املایی استاندارد  

 

چگونه یک صفحه را از نظر املایی چک کنیم؟

برای اجرا کردن بررسی املایی استاندارد، از منوی Tools، گزینه Spelling را انتخاب کنید(یا کلید F7 را بزنید). بررسی کننده املایی، تمام کلمات صفحه را بررسی می‌کند و روی کلمه‌‌ای که نمی‌شناسد، متوقف می‌شود. برای نادیده گرفتن فقط یک نمونه از یک کلمه، روی Ignore کلیک کنید و برای نادیده گرفتن تمام نمونه‌ها ، روی Ignore All کلیک کنید. اگر املای کلمه نادرست باشد، املای درست را از کادر Suggestions انتخاب کنید و روی Change یا Change All کلیک کنید. اگر این کلمه درست است، روی Add کلیک کنید تا این کلمه در یک فرهنگ لغت ذخیره شود.

 

*توجه*

بررسی یک وب از نظر املایی

FrontPage می‌تواند تمام صفحات سایت را از نظر املایی بررسی کند. برای اطلاعات بیشتر به کار عملی 5 «چگونه کل یک سایت را از نظر املایی بررسی کنیم» در بخش 11 «انتشار» مراجعه کنید.


دسته ها :
يکشنبه دهم 9 1387
X